skip to Main Content

Cascara Sagrada – pagalba žarnynui

Cascara Sagrada (Amerikinis šaltekšnis) yra viena iš kelių šaltekšnių rūšių, auganti Šiaurės bei Centrinėje Amerikoje. Tai nedidelis medis, kurio unikali žievė yra vertinama dėl savo vaistinių savybių.

Dar  senovėje Amerikos indėnai amerikinio šaltekšnio žieve gydė vidurių užkietėjimus bei įvairius žarnyno negalavimus, vadindami ją „šventąja žieve” . Iki šiol žolininkų tarpe šis augalas užima svarbias pozicijas žarnyno veiklai reguliuoti bei uždegimams gydyti. Amerikinio šaltekšnio nulupta medžio žievė buvo džiovinama maždaug vienerius metus ir tik tuomet vartojama.

Pagrindinės sudėtinės dalys

Pati vertingiausia amerikinio šaltekšnio žievės sudėtinė dalis yra antrachinonai. Jie  puikiai žinomi dėl savo laisvinamojo poveikio bei  gebėjimo naikinti bakterijas ir virusus. Antrachinonai pasižymi ir skausmą malšinančiu poveikiu bei skatina virškinimą. Ypač ši medžiaga yra aktyvi storajame žarnyne. Antrachinonų dėka gerėja žarnyno peristaltika bei motorika, normalizuojasi išmatų formavimąsis, saugoma žarnyno gleivinė nuo uždegiminių procesų.

Taninai, esantys amerikinio šaltekšnio žievės sudėtyje yra rauginė augalinė medžiaga, pasižyminti antibakterinėmis, antiparazitinėmis bei priešuždegiminėmis savybėmis. Amerikinio šaltekšnio rauginės savybės apsaugo gleivinę nuo uždegimų bei aktyviai naikina bakterijas. Sąveikoje su žarnyno gleivine malšinamas skausmas,  gleivinė apsitraukia apsaugine plėvele, kas  užkerta kelią uždegiminiams procesams.

Amerikinio šaltekšnio sudėtyje esančios eterinės medžiagos saugo žarnyno gleivinę nuo uždegimo, dezinfekuoja, malšina skausmą bei tonizuoja. Eterinės medžiagos stabdo puvimo ir rūgimo procesus žarnyne, slopina daugelio skausmą sukeliančių mikroorganizmų veiklą, stabdo rūgimo ir puvimo procesus žarnyne. Eterinių medžiagų sudėtyje yra polifenolai, kurie veiksmingai skatina tulžies išsiskyrimą, gerina kepenų veiklą bei aktyvina cholesterolio ir toksinių medžiagų šalinimą iš organizmo.

 

Amerikinio šaltekšnio savybės

  • Šalina toksinus iš organizmo
  • Slopina uždegiminius procesus žarnyne (ypač storosios žarnos)
  • Slopina skausmą bei mažina spazmus
  • Laisvina vidurius bei apsaugo nuo vidurių užkietėjimo
  • Reguliuoja tuštinimąsi
  • Skatina žarnyno gleivinės gijimą
  • Normalizuoja virškinimo sistemos veiklą
  • Rekomenduojamas, sergant hemorojumi

 

Cascara Sagrada vartojimas

Amerikinis šaltekšnis yra labai veiksmingas savo stipriomis, unikaliomis vaistinėmis savybėmis, tad įeina į kai kurių laisvinamųjų vaistų sudėtį. Tačiau, vartoti ilgiau nei 8-10 dienų nerekomenduojama, nes iš organizmo pasišalina naudingos medžiagos: kalis, druska, netenkama skysčių.

Prieš vartojant produktus su amerikiniu šaltekšniu patartina gerai perskaityti vartojimo instrukcijas arba pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.

Maisto papildus ir arbatas su amerikiniu šaltekšniu geriausia vartoti vakare, nes poveikis atsiranda maždaug po 8 valandų. Amerikinio šaltekšnio negalima vartoti nėščiosioms moterims bei vaikams.

Amerikinio šaltekšnio arbatos rekomenduojamos gerti esant užkietėjusiems viduriams. Teisingai vartojant arbatą, skatinama žarnyno peristaltika bei laisvėja viduriai. Arbata geriama ne daugiau kaip 2 kartus per dieną, geriausia ryte ir vakare. 1 arbatinį šaukštelį arbatos užpilti 150 ml karšto vandens, nukošti ir po  15 min. gerti.

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

two × 4 =