skip to Main Content

Transfer Factor Jūsų Imunitetui

Transfer Factor – pamirštas atradimas. Senovėje žmonės iš priešpienio gamino įvairius produktus. Jie net nenutuokė, kokią didelę naudą sveikatai jis iš tiesų teikia. Visuomenė nebuvo informuota, kad dėka priešpienyje esančių Transfer Factor molekulių, stiprėja naujagimių imunitetas. Įdomu ir tai, kad iš priešpienio gaminti produktai būdavo naudingi ir suaugusiam žmogui. Nors skiepų dar nebuvo, tačiau per priešpienį būdavo perduodama imuninė informacija. Iš esmės, priešpienis buvo tarsi pirmieji skiepai, perduodavę imuninę informaciją.

Tačiau kažkur istorijos eigoje medicina nuklydo ir buvo galvojama, kad priešpienis neturi naudos naujagimiams ir žmogaus organizmui. Kurį laiką (iki XXa. vidurio) buvo manoma, kad tai nėra naudingas produktas. Jis tapo nereikalingas. Tačiau medicinos mokslams įgaunant pagreitį, moksliškai buvo įrodyta, kad priešpienis yra labai naudingas ką tik gimusio vaiko imunitetui!

Transfer Factor istorija ir atsiradimas

Dar penktame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, mokslininkas Merrill W.Chase iš Jungtinių Amerikos Valstijų pastebėjo įdomų reiškinį. Ląstelės, paimtos iš imunitetą turinčių jūros kiaulyčių, kurios buvo gavusios skiepą, perkeltos (dažniausiai sušvirkščiamos) į jūros kiaulytes, kurios nebuvo skiepytos, perdavė visą skiepytų jūros kiaulyčių imuninės sistemos informaciją.

Neskiepytos kiaulytės tapo atsparios ligoms, nuo kurių buvo skiepytos tik donorės. Kaip paaiškės vėliau, tai transferfaktorinių molekulių darbas. Jose užkoduota imuninė informacija perduodama iš donoro, gavėjui. Taip kūdikiai įgauna imunitetą.

1955 metais, kitas mokslininkas – Henry Sherwood Lawrence dar labiau įsigilino į tyrimus ir padėjo pamatą transfer faktorių pritaikymui medicinoje bei maisto papildų rinkoje. Jam priskiriami didžiausi nuopelnai atrandant TF molekules. Jau po ~20 metų transferfaktoriai (TF) tapo prieinami maisto papildų pavidalu.

Įdomus faktas yra tas, kad prieš kelis dešimtmečius, kada transfer faktoriai dar buvo gaminami iš žmogaus leukocitų, jų kainos buvo kosminės. Tuo metu, ypač Jungtinėse Valstijose (kur pirmiausiai ir atsirado Transfer Factor pagrindu pagaminti vaistai), jie kainavo kelis tūkstančius dolerių. Tada žmonės mokėdavo kosminius pinigus už galimybę jaustis geriau.

Vėliau atlikti tyrimai visgi parodė, kad priešpienio efektyvumas nemažėja tarprūšinės asimiliacijos metu. Tarprūšinė asimiliacija teigė, kad pvz. karvės priešpienis turi vienodą poveikį ir karvei, ir žmogui bei atvirkščiai. Vėliau atsirado ir daug paprastesnis būdas užpatentuotu ultrafiltracijos metodu išgauti tokio pat efektyvumo maisto papildą. Naujovės rezultatas – TF tapo daug prieinamesnis produktas, kurį įsigyti gali kiekvienas.

Transfer Factor produktų veiksmingumas – įrodytas moksliškai. Šios molekulės padeda stiprinti organizmą, dažnai turi stiprų sąryšį su būklės pagerėjimu ligos atveju (gydymas) ir dėl gausaus antikūnių kiekio padeda net ir ypatingai nusilpusiam imunitetui.

Poveikis imunitetui

Poveikis imunitetuiTransfer Factor molekulės, kurios ir yra vadinamos peptidais-transferfaktoriais, perneša motinos imuninę informaciją naujagimiui. Kiekvienas žmogus turi įgimtą ir įgytą imunitetą.

  • Įgimtas imunitetas – tai bendra imuninės sistemos strategija, perduodama iš tėvų vaisiui. Tai bendros organizmo reakcijos, padedančios apsisaugoti nuo įvairių patogenų. Jis gali būti stipresnis arba silpnesnis. Transfer Factor molekulės perduoda jį iš vieno žinduolio – kitam.
  • Įgytas imunitetas – specifinės imuninės sistemos žinios, kaip įveikti specifinius antigenus. Puikus to pavyzdys – skiepas. Skiepas sukelia itin silpną susirgimą, kurį organizmas lengvai įveikia ir įgauna žinias, kaip susidoroti su patogenu.

Priešpienis, kuriame susikoncentravę TF, gaminasi vėlyviausiais nėštumo etapais bei pirmomis dienomis po gimdymo. Tose molekulėse pilna antikūnių, kurie, galima teigti, yra kariai, pasiruošę kovoti su ligomis. Jeigu „karys“ gerai apmokytas (žino, kaip įveikti tam tikras ligas), jis nuo jų apsaugos ir naujagimį.

Transferfaktoriai taikomi ir įvairiuose gydymo procesuose, juos rekomenduoja ir vartoti siūlo imunologai.

Tačiau ar jų tikrai reikia? Mes manome, kad tikrai taip! Įsivaizduokite paprastą scenarijų – jūs susirgote. 99,9% Susirgimų atsiranda dėl blogai dirbančios imuninės sistemos. Ji arba yra silpna, arba dar neturi žinių, kaip apsisaugoti nuo jus užklupusių alerginių susirgimų, infekcijų, virusų. Būtent šioje vietoje puikiai pasitarnauja transferfaktorinės, priešpienyje esančios molekulės. Jos iš vieno organizmo kitam perduoda visą naudingą informaciją bei instrukcijas apie kažkieno kito jau persirgtas ligas, įveiktas sveikatos problemas.

Transfer Factor (transferfaktorius) perduoda motinos (žindytojos) sukauptą imuninė informaciją naujagimiui ir taip sustiprina jo arba jos imunitetą. Tačiau šis elementas turi ir daug platesnes panaudojimo galimybes. Transfer Factor – imunomoduliatorius ir imunokorektorius, padedantis ir alergiškam žmogui, kurį erzina dėl pavasarį sužydinčių augalų atsiradęs čiaudulys, ir nėščiai moteriai, ir sunkiam ligoniui.

Šios molekulės leidžia užkamšyti įvairias silpnąsias imuninės sistemos vietas. Kai kurie moksliniai tyrimai net randa ryšį tarp greitesnio vaikų vystymosi ir TF vartojimo. Kaip bebūtų ši medžiaga turi didžiulę naudą ir bet kuriam suaugusiam žmogui, ne tik kūdikiams.

Apibendrinus transferfaktorių poveikį imunitetui, reikėtų būtinai paminėti tai, kad jis yra universalus, turintis tęstinę naudą ir beveik neišsemiamas. Moksliškai įrodytas šių preparatų efektyvumas skatinant medžiagų apykaitą, kovoje su hepatitu B ir C, autoimuninėmis ligomis, onkologiniais susirgimais ir kitais sveikatos sutrikimais.

Transfer Factor – svarba kūdikiams

Transfer Factor nauda kudikiuiAr įsivaizduojate koks trapus ir gležnas yra ką tik gimusio kūdikio imunitetas? Naujagimiai jo praktiškai neturi. Jeigu vaiko gimdymas yra šioks toks stebuklas, tai kaip tas vaikas įgyja imunitetą – ne ką mažiau įspūdingas procesas, vertas didelio dėmesio. Visą įgimtai imuninei sistemai reikalingą informaciją naujagimis gauna iš motinos priešpienio, ypatingo skysčio, kurį moteris arba žindantis žinduolis gamina paskutinėmis nėštumo dienomis bei iškart po gimdymo.

Jame slypi visa motinos imuniteto surinkta informacija, kur jau yra užkoduota gynyba nuo įvairių susirgimų (motinos įgimtas + motinos įgytas imunitetas). Būtent Transfer Factor, o ne kokios kitos molekulės iš motinos perneša šią informaciją vaikui.

Pavyzdžiui, jeigu atsiranda žaizda, organizmas turi perduoti įvairiausių signalų bei komandų šimtams, jeigu ne tūkstančiams mazgų, kad ta žaizda imtų gyti. Atsiradus žaizdai, organizmo imunitetas turi apsaugoti nuo galimos infekcijos. Kūdikio imuninė sistema dar nepajėgi tą padaryti, todėl jam būtinas priešpienis, kuriame yra transferfaktorinių molekulių, perduodančių imuninę informaciją, kurioje jau yra žinių, galinčių nuo tos infekcijos apsaugoti.

Galima sakyti, jog transferfaktorinės molekulės iš priešpienio yra net gyvybiškai būtinos. Suaugusiems žmonėms su silpna arba ydinga imunine sistema tokie preparatai irgi be galo naudingi, kadangi prisotina organizmą antikūnių, o pastarieji nusėda skydliaukėje, kepenyse ar kituose organuose. Tai apsaugo šias svarbias kūno dalis nuo pažeidimų.

Kaip jau minėjome, transferfaktorinės molekulės yra pagrindiniai kūdikio imuniteto kalviai. Jie savotiškai perneša imuninę patirtį atžalai ir taip sustiprina jo imunitetą. Mokslininkai pastebėjo, kad žindomus ir priešpienį vartojančius kūdikius rečiau ištinka vidurinės ausies uždegimas, viduriavimas bei šlapimo takų infekcijos. Dantų ėduonis, sąkandžio ydos bei storosios žarnos ligos taip pat ištinka rečiau, jeigu kūdikis gauna priešpienio.

Tarp pediatrų, o taip pat ir kitų sričių medicinos atstovų, ypač privačioje praktikoje auga transferfaktorių produktų taikymas. Kadangi naujagimio sveikata yra labai delikati bei rimta tema, daktarai turi būti itin atidūs prieš priimdami tam tikrus sprendimus bei įdiegdami naujoves gydyme ar praktikoje.

Grįžtant prie kūdikių, svarbu paminėti ir pasaulį, į kurį jie ateina. Dabar, daugiau nei anksčiau iškyla įvairiausių iššūkių žmonių sveikatai. Daugėja turinčių alergijas, psichinius sutrikimus. Negalima teigti, kad prie to neprisideda atsainus ir lengvabūdiškas požiūris tėvų požiūris į savo sveikatą. Per daug pasitikima, kad visas problemas išspręs tradicinė medicina.

Tėvai turi ir patys užtikrinti, kad vaikas, o juolab naujagimis, gaus visas naudingas medžiagas bei bus stiprus ir sveikas. Motinai taip pat reikia gauti visus naudingus produktus, preparatus, o taip pat ir psichologinę pagalbą. Stresas bei emocinė iškrova gali neigiamai paveikti vaisių.

Ką tik gimę kūdikiai yra be galo jautrūs peršalimams, ausų infekcijoms ir panašiems reiškiniams. Tokios ligos, kurias įveikti suaugusiam padeda vos maža dozė vaistų ir kelios dienos gydymosi, vaikui gali būti pavojingos, sukelti negrįžtamų reiškinių ar net mirtinos.

Kadangi naujagimis į pasaulį ateina be imuniteto, iš priešpienio, transferfaktorinėmis molekulėmis atnešama informacija yra gyvybiškai svarbi.  Jeigu kalbėtume vaizdžiai, tai galima sakyti, jog transferfaktoriai suteikia ir kūdikio organizme išvysto išmanų gynybinį intelektą, kuris pritaiko iš motinos gautą informaciją – imunitetą.

Antikūniai esantys transferfaktoriuose svarbūs ir nėščiajai. Dažnai besilaukiančias moteris kamuoja imunodepresjia, kurios eigoje kyla virusiniai arba somatiniai susirgimai. Jie gali būti pavojingi ne tik motinai, bet ir vaisiui, todėl nėščioji turi saugotis. Jai taip pat negalima vartoti itin stiprių vaistinių medžiagų, nes jos irgi pakenktų vaisiui. Reikia saugoti naujagimius bei saugoti save.

Transfer Factor – Klinikiniai tyrimai ir medicina

Klinikiniai tyrimaiPer tuos dešimtmečius, kada buvo atrastos TF dalelės, atlikta tikrai daug tyrimų, kurie nagrinėjo transferfaktorių veiksmingumą, potencialą, poveikį prieš konkrečias ligas bei imunitetui.

Moksliniai tyrimai atlikti Italijos, JAV bei kitų šalių mokslininkų įrodė, kad transferfaktoriai geba komunikuoti ir siųsti tarpląstelinius signalus, taip perduodami informaciją iš vienos vietos į kitą. Moksliniai tyrimai taip pat įrodė, kad imuninės sistemos atsaką jie iššaukia per mažiau nei 24 valandas, kas yra tikrai įspūdingas rezultatas. TF dalelės nėra „pririštos“ prie vienos rūšies žinduolių. Tai reiškia, kad ir iš karvės priešpienio ultrafiltracijos būdu išgryninta transferfaktoriaus molekulė gali perduoti žmogui be galo daug imuninės sistemos patirties.

Medicinos sritys, kuriose naudojami transferfaktorių pagrindu pagaminti medikamentai arba papildai yra imunologija, pediatrija, onkologija, akušerija, urologija. Tiesa, ir daug kitų medicinos specialistų įtraukia šiuos produktus, tačiau tai retesni atvejai, todėl jų neminėsime.

Panagrinėkime neuroimunologiją – nervų sistemos bei imuniteto darinį. Turbūt nė vienas daktaras nepaneigs, kad stresas, neigiamos emocijos bei įvairūs nervų sistemą neigiamai veikiantys reiškiniai sumažina imuniteto potencialą. Tai turbūt žinote ir jūs. Panaršę bet kurią medicinos enciklopediją rasite, kad tūkstančius ligų katalizuoja stresas.

Jį galima įvardinti kaip akceleratorių, kuris sustiprina ligos išsivystymą, nusilpnina imunitetą. Nervų sistema yra tarsi kompiuteris, su milijardais sensorių, kurie nuolat valdo jūsų kūną, perduoda jums svarbią informaciją apie jo būklę. Net ir viena vieno sensoriaus klaida arba nusilpęs veikimas gali turėti neigiamų pasekmių. Įsivaizduokite, jeigu jūsų nervų sistema pradėtų veikti prasčiau, nes dėl streso jūs nusilpote…

Gali išsibalansuoti jūsų kūno temperatūra, galite imti greitai pavargti, jausti skausmus dėl lengvų prisilietimų, dilgčiojimus, ilgainiui galite pastebėti regėjimo suprastėjimą, susirgti lėtinėmis ligomis. Tam, kad to neatsitiktų, reikia, kad jūsų smegenų pogumbris būtų sveikas. Vėlgi, padės transferfaktorius. Jis turi teigiamos įtakos hypothalamus arba pogumbriui ir tokiu būdu stiprina nervinės sistemos veiklą.

Visi imuniniai procesai jūsų organizme yra susiję. Jeigu nervų sistema laikosi gerai, jeigu ją stiprinate TF arba kitomis medžiagomis – jūs iškart jausitės geriau, nes savaime stiprės imunitetas. Produkto poveikis yra sunkiai apibūdinamas, mat jo nesulyginsime su fiziniais pratimais. Įsivaizduokite, yra pratimas arba veiksmas, kurį atlikę 100 kartų tampate truputį lankstesni, stipresni ar koordinuotesni. Su Transfer Factor viskas kitaip – įsigalioja informacinis poveikis ląsteliniu lygmeniu. Tai tarsi skiepas.

Saugumas

Ne vienas in vitro tyrimas bei imunobiologiniai darbai laboratorijose patvirtino, kad ilgalaikis iš priešpienio išgrynintų transferfaktorių molekulių vartojimas yra visiškai saugus bei turi didžiulę teigiamą naudą. Per visą tyrimų istoriją neaptikta nė vieno pašalinio poveikio, kas nepalieka abejonių dėl medžiagos saugumo.

Pridėsime, kad per visą Transfer Factor tyrimų bei stebėjimo istoriją nėra pastebėtas nė vienas nukentėjęs asmuo. Tai perša išvadą, kad šis produktas paprasčiausiai neturi šalutinio poveikio. Taip turbūt yra todėl, kad žinduolio motinos priešpienis yra ypatingai tyras. Gamta viską surėdė taip, kad naujagimis gautų pačią geriausią medžiagą, kuri padės jam arba jai sustiprėti, įgyti atsparumą.

TF priešpienio pagrindu pagaminti produktai yra gryninami ultrafiltracijos būdu. Tai saugi, užpatentuota aukštoji technologija,

Ligų gydymas

Nors palietėme Transfer Factor efektyvumą prieš įvairias ligas, reikėtų šiek tiek prasiplėsti detalizuojant kaip ir kokių ligų gydyme yra įrodytas TF efektyvumas.

Visų pirma tai yra silpnam imunitetui tinkantis produktas. Dažniausias molekulės yra efektyvios prieš:

  • Bronchitą, kiaulių gripą, peršalimą bei kvėpavimo takų susirgimus
  • Grybelines, virusines, parazitines ir bakterines infekcijas
  • Tuberkuliozę
  • Diabetą
  • Autizmą
  • Nevaisingumą
  • Lėtinius sutrikimus, kaip CFS (lėtinis nuovargio sindromas), Alzhaimerio liga, SLE ir kitas
  • Odos ilgas

Yra tokios ligos kaip ALS, išsėtinė sklerozė, kaulų vėžys, plaučių vėžys. Tirtas ir jų sąryšis su transferfaktorių vartojimu. Įrodymai, kad produktas veiksmingas ir prieš jas – yra, bet kol kas atlikti tik pavieniai tyrimai arba su per mažomis grupėmis, kad etiškai būtų galima tvirtinti, jog TF tikrai stabdo šių ligų plitimą.

Pagrindinė imuninės sistemos problema, kodėl ji neapsaugo mūsų nuo visų ligų – antikūnių gamybai skirtų pajėgumų stoka. Tam, kad organizmas pagamintų pakankamą kiekį antikūnių, reikalingų įveikti ligą, reikia pakankamai laiko arba… Žinių – imuninės informacijos. Būtent imuninę informaciją TF perneša į jūsų organizmą.

Pradėti reikėtų nuo nešvaros bei nesterilumo, kuris, kaip bebūtų keista, dabartiniame pasaulyje yra opi problema. Žmonės dažnai eina po dušu, tačiau ties tuo rūpestis higiena ir pasibaigia. Visuomenė vengia atkreipti dėmesį į rankų švarą, maisto kokybę, sanitarines darbo sąlygas, žaizdų priežiūrą, savo drabužių bei aplinkos būklę. Galų gale, gyvenimas dideliame mieste automatiškai padidina užkrečiamų ligų plitimo riziką.

Pas vyrus ir moteris galima rasti įvairių virusų, kurie po truputėlį silpnina imunitetą. Būtent TF padeda suaktyvinti mažiau dirbančias imuniteto sistemas, kad būtų apsisaugota ten, kur lieka spragų.

Imuninės sistemos specialistai pataria vartoti transferfaktorius ir profilaktiniais tikslais. Ypač rudenį bei pavasarį, kada suaktyvėja alergijos, TF gali būti itin naudingas ir užkirsti kelią nemaloniai savijautai.

Šaltiniai:

https://www.truthinadvertising.org/wp-content/uploads/2016/06/Baby-and-Kids.pdf

http://www.mskcc.org/mskcc/html/69399.cfm

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1949950

https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1011/transfer-factor

This Post Has 0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

fifteen − 3 =